Кабінет психолога


16 листопада у Міжнародний День толерантності маємо чудову нагоду поговорити з учнями про терпимість, людяність і добро.

У школі сьогодні було проведено ряд тематичних заходів, де учні мали змогу розібратися з поняттям «толерантність», обговорити значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїти звички та риси толерантної поведінки.

Ставтеся до кожного з розумінням і повагою, приймайте відмінності інших, говоріть відкрито про розмаїття людей, важливість добра та рівності.




ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ 

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти.

Щоб допомогти учням зрозуміти, що лежить в основі доброти та доброго вчинку, виховати  бажання робити добро, сприяти розвитку емпатії до оточуючих.

З учнями початкових класів були проведені тематичні виховні години: "Добро починається з тебе", "Твори добро, бо ти людина".



Вже традиційно 23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога. Психологія - надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.

 У нашому навчальному закладі було проведено для учнів різноманітні тренінги, ігри та цікаві заняття.

Нашою найважливішою ціллю, яка і досягнута в процесі, було покращення настрою, отримання позитивних емоцій, навичок роботи в команді.



21 вересня  - Міжнародний день Миру.

З учнями 4-Б  та 5,8 класів було проведено заняття "Ми за МИР".

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на Україні, про світле майбутнє своє.

Миру в усьому - миру в сім'ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!












Всесвітній День кульбаби відзначають 13 травня


Психологія - це наука, яка вивчає внутрішній світ людини.Вона допомагає людині пізнавати себе, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя.

З 19 по 23 квітня у ПОЛІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ проходив тиждень психології з метою збагачення знань учнів про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, формування прагнення учнів до самопізнання, розкриття творчого потенціалу, створення позитивного емоційного настрою.
























2020-2021 н.р.

Психологія - надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. З 19 по 23 квітня у ПОЛІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ було проведено тиждень психології. Із здобувачами освіти проведено різноманітні тренінги, ігри та цікаві заняття.





     7 квітня - відзначають Всесвітній день здоров'я. З нагоди цього дня, з учнями початкових класів проведено тренінгове заняття "Бути здоровим - престижно!"


20 березня відзначається Міжнародний день щастя.  Свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства. З учнями ПОЛІСЬКОГО ЛІЦЕЮ було проведено заняття-тренінг "Щастя в простих речах".





10 грудня відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Цього дня практичним психологом закладу освіти  Трофимчук  Т.В. з молодшими школярами було проведено заняття-тренінг "Чарівна квітка прав". Метою даного заняття було розвинути уявлення здобувачів освіти про права дітей згідно Конвенції ООН, виховати почуття власної гідності, впевненості у собі та колективізму.



Щодня ми проживаємо день сповнений різних подій, вражень, емоцій і приймаємо все навколо себе як дійсність. Інколи, навіть не замислюючись над тим, що насправді володіємо найціннішим скарбом, ми можемо бачити, чути, мислити, розмовляти, рухатися, пересуватися. А є інший бік життя, в якому такі люди як ми, не можуть повноцінно жити,  тому  що вони ІНШІ…

Саме тому 3 грудня 2020 року практичним психологом закладу до Міжнародного дня людей з особливими освітніми потребами з учнями 3-го класу було проведено заняття з елементами тренінгу «Ми різні, але ми рівні».




1 грудня 2020 року практичним психологом Трофимчук Т. В. спільно з медичною сестрою закладу освіти Миронець І. Ю. проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 8 класу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему "Небезпека інфікування ВІЛ/СНІДом. Завдяки таким заходам привертаєтся увага здобувачів освіти до проблем ВІЛ/ СНІДу з ризиками інфікування, допомогти уникати ситуації в яких можна заразитися небезпечними хворобами.






В рамках акції "16 днів проти насильства" із здобувачами освіти було проведено заняття "Скажемо СТОП насильству!"  Метою якого було привернути увагу дітей до проблем насильства у сім'ї.






БАНОЧКА ЩАСТЯ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПОЗИТИВНОГО МИСЛЕННЯ У ДІТЕЙ

14 фактів про здоров’я людини та стимул до здорового способу життя















          Щастя - це життя. Ти людина і ти маєш бути щасливим коли живеш...
До Міжнародного дня щастя, яке відзначають 20 березня з учнями 1-3 класів було проведено виставку дитячих малюнків на тему "Що таке щастя для кожного з вас" .





    05.03.2020року. Відкрите заняття у 3 класі "Доброта врятує світ". Практичний психолог Трофимчук Т. В., спеціаліст.



29.01.2020 року практичним психологом було проведено корекційне заняття з учнями 11-Б класу з теми "Подолання гніву та злості". Були використані такі вправи: "Що таке образа?", "Зла людина", "Кулька гніву".



27.01.2020 року практичним психологом  у 1-А класі було проведено ігри з використанням «6 цеглинок LEGO», з метою розвитку пізнавальних процесів молодших школярів. Здобувачам освіти було досить цікаво та пізнавально. В процесі гри були використані різні форми роботи з учнями: індивідуальна, парна, групова. Чарівні цеглинки здатні згуртувати, навчити взаємодіяти і доповнювати один одного. Адже складні завдання завжди краще виконувати разом.



21 січня - у всьому світі відзначають як одне із самих незвичних свят - День обіймів - день, коли в дружніх обіймах можна пригорнути навіть незнайому людину. За своєю своєрідною легендою, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. З психологічної точки зору - ми прощаємо один одному...

Не лишилися й осторонь учні Поліської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а саме з вихованцями 1-х та 2-гого класів. Дітки дізналися про історію виникнення цього свята, переглянули повчальний мультфільм, а також взяли активну участь у виконанні вправ: "Обійми - це настрій!" , "Обійми мене!"




11 січня 2020 року до Міжнародного дня ДЯКУЮ з педагогами було проведено конкурс оригінальних листівок "Моє чарівне дякую!" Педагоги власноруч виготовляли листівки, в яких пізніше мали змогу написати слова подяки, вдячності та любові своїм рідним, друзям, колегам, дітям.

         А також напередодні цього дня з учнями 4-го класу було проведено заняття "Скажи ДЯКУЮ Святому Миколаю!" Здобувачі освіти також  виготовляли листівки, в яких дякували за подарунки Святому Миколаю.


В рамках щорічної акції "16 днів проти насильства", яка проходить з 25 листопада по 10 грудня, в закладі було проведено ряд заходів спрямованих профілактиці насильства, жорстокого поводження з дітьми, а також забезпечення рівних прав чоловіків та жінок. Це зокрема:
- інформаційний стенд "Мій улюблений світ без насильства", в якому були надані рекомендації"Як уникнути та як запобігти насильству";
- година психолога "Жорстокість і насильство, її наслідки для дитини"(7-8кл.);
- анкета "Психологічне насилля в сім'ї" ( 8кл.);
- заняття "Наші долоньки проти насильства"  (1кл.);
- виховна година "Права та обов'язки маленького школяра" (3кл.).



3 грудня 2019 року учні долучились до психологічної акції  "Я відкритий до тебе", присвяченій дню дітей з особливими освітніми потребами, де школярі відчули на собі, як тяжко людям, які мають обмежені фізичні  можливості та як їм не легко пристосуватись  до навколишнього світу. А також вихованці власними руками виготовляли для таких діток подарунки, таким чином демонструючи свою любов до них та підтримку!!!



29 листопада до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, була проведена акція "Червона стрічка проти СНІДУ". Учні 10-тих та 11- тих класів прикріплювали до одягу всім учням та вчителям закладу стрічку, як символ боротьби з глобальною епідемією, що охоплює всі континенти, країни, міста та села.



До Міжнародного дня толерантності з учнями 5-го класу, було проведено заняття з елементами тренінгу "Риси толерантної людини".  Учні виготовляли квітку толерантності, в якій підбирали синоніми до слова "толерантність". Заняття вийшло  досить цікавим та інформативним.




До Всесвітнього дня психічного здоров'я, яке відзначається 10 жовтня, практичним психологом закладу було проведено ряд заходів, з метою оптимізації психічного здоров'я, створення умов для комфортного самопочуття всіх учасників освітнього процесу. А саме:
2 клас - заняття з елементами тренінгу "Чарівний світ емоцій" з переглядом мультфільму "Емоції в ринках";
5 клас - вправа "Мій портрет у променях сонця";
6 клас - вправа-релакс "Чарівна зірка", "Долонька"( на підвищення самооцінки);
7клас - година психолога "Здоровим бути - престижно!"

Для 5-11класів та педагогів, було виготовлено стенд "Веселка настрою", де всі бажаючі учасники освітнього процесу відображали свій настрій з яким вони прийшли до школи.




Один із ефективних способів допомогти учням зрозуміти особливості проблем та наслідки булінгу  - це звернутися до сфери почуттів. Саме розвинена емпатійність допомагає  не просто відчути, чому іншій людині неприємно , а ще осягнути, що вона відчуває. Першочергова мета такої роботи - занурити учнів в емоційний стан кожного учасника булінгу та надати можливість спрогнозувати можливі наслідки. Саме тому з учнями 7 -го класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Протидія булінгу", в ході якого учні вирішували конфліктні ситуації , толерантно ставились до жертви булінгу. Учні мали змогу взяти участь в груповій роботі, де кожен був учасником булінгу (булером, жертвою булінгу та спостерігачем).
 











Тренінг з учнями 6 класу до Міжнародного дня толерантності на тему «Толерантність - ціннісна й поведінкова складова особистості»



Заняття з елементами тренінгу у 5 класі на тему
«Як запобігти  торгівлі людьми»


















УМІЙ ВОЛОДІТИ СОБОЮ





1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна   зайнятість.
2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.
3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням. Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й  унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні  риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.
4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.
5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що «рана заживає поступово». Не через дрібниці.
6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.
7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.
8. Будь толерантною особистістю.  



 


ЯК ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ. 

ПОРАДИ УЧНям




1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання. 
2. Став запитання, якщо чогось не 
зрозумів або з чимось не згодний.
3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках. 
4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо. 
5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання. 
6. Між уроками роби перерви.
7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати. 
8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова - найважливіші в кожному абзаці).
9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження. 
10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам'ятати матеріал. 
11. Складай план усної відповіді. 
12. Перевіряй себе.




              




https://drive.google.com/file/d/0B7b6iVAnF8MvVGplYnpUcGdmLW8/view?usp=sharing


Цікаві факти з психології детальніше... 












Аналітичний звіт роботи практичного психолога завантажити

Немає коментарів:

Дописати коментар