Медичне обслуговування



    На жаль, реалії нашого часу змушують дорослих та дітей набувати вмінь надання допомоги.    Вміст військової аптечки так само важливий для воїна  як і сама зброя.  Тому з учнями нашого ліцею було проведено бесіду з елементами тренінгу,  та ознайомлення з бойовою аптечкою.

   Метою такого заняття була закріпити знання з вмістом та способом використання засобів для надання невідкладної допомоги.

Дбати про гігієну рук,  дотримуватися правил миття рук - це одна з дій для користі нашого здоров'я. Саме тому з учнями 1 класу нашого ліцею було проведено бесіду у вигляді гри  "Чисті рученятка".  Метою якої було ознайомити з правилами безпечного користування антисептиками, рідким милом та паперовими рушниками.  Навчити використовувати свої знання в практичній діяльності.





Профілактика ГРВІ та грипу 

ДО УВАГИ!!!!!!

      Вакцинація є найефективнішим і безпечним методом профілактики важки інфекційних хвороб. В Україні проводяться щеплення від таких хвороб як:

-         кір;

-         краснуха;

-         гепатит;

-         паротит;

-         туберкульоз

-         поліомієліт;

-         дифтерія;

-         правець;

-         кашлюк ;

-         гемофілійна інфекція.

Просимо звернути увагу на такі хвороби як дифтерія та правець

     Дифтерія це серйозне захворювання, яке зазвичай починається з болю в горлі та може швидко спричинити проблеми з диханням. Це захворювання може завдати шкоди серцю та нервовій системі, а у важких випадках може призвести до летального випадку.   Дифтерія може передаватися від людини до людини при близькому контакті.

    Правець це захворювання, що вражає нервову систему. Це захворювання викликає мязові спазми, проблеми з диханням і може призвести до летального випадку. Це захворювання виникає після потрапляння мікроорганізмів, що містяться в ґрунті і добривах, в організм через рани або опіки. Правець не може передаватися від людини до людини.





24 березня, щорічно в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом! Саме в цей день у 1882 - році в Берліні, німецький мікробіолог Роберт Кох, оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка досі загрожує кожному з нас, а тим більше з приходом війни, можуть бути епідемічні спалахи. Вплив активних бойових дій, тимчасової окупації та вимушеної міграції  сприяють на розповсюдження туберкульозу. З учнями 4-5тих класів нашого ліцею було проведено заняття " Міфи та профілактика туберкульозу", а також оформлення інформаційного стенду.



Мінна безпека: правила має знати кожен!

З реаліями сьогодення про мінну безпеку має знати кожен не тільки дорослі, а й діти. Уважно ознайомтеся з цими правилами,  запам’ятайте й розкажіть про них друзям та рідним, насамперед – дітям. Оскільки порушення правил може призвести до найгірших наслідків. Бережім один одного!

Мінна безпека (завантажити)



 

пам’ятка

населенню  щодо  дій  у  надзвичайних ситуаціях

ОБМОРОЖЕННЯ

 

Обмороження – це пошкодження будь-якої частини тіла (включно до відмирання тканин), яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища взимку. При довготривалому перебуванні на відкритому повітрі, особливо за умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля (+1ºС, +2ºС). Особливо небезпечний мороз для ослаблених, втомлених, голодних, хворих людей, осіб в алкогольному сп’янінні. Найчастіше піддаються впливу холоду пальці рук та ніг, ніс, вуха, щоки.

Ступені обмороження тканин:

І ступінь -  почервоніння, набряк тканин;

ІІ ступінь -  утворення пухирів, заповнення каламутною речовиною;

ІІІ ступінь - омертвіння шкіри та утворення струпа;

ІV ступінь – омертвіння частини тіла.

Щоб уникнути обмороження:

·        надіньте якнайбільше одягу, пам’ятаючи. що шерсть має найбільшу ізолюючу властивість, за нею йдуть шовк, бавовна і нейлон; одяг не повинен  заважати рухові;

·        утримуйте взуття в належному стані та сухим; взуття не повинне стискати ногу;

·        змажте обличчя і руки олією, спеціальним захисним кремом, жиром, що мають ізолюючі властивості;

·        рухайтесь, адже  рухи посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла, зігрівайтеся, міцно притискаючись до інших людей;

·        особливо захищайте найбільш чутливі до холоду голову, шию, пахви. живіт, пах;

·        не вживайте алкогольних напоїв.

 

П А М ’ Я Т А Й Т Е: серце зупиняється при температурі тіла 26ºС

 

Перша медична допомога:

·        помістіть постраждалого у тепле місце, обкладіть тіло грілками, пляшками з теплою водою;

·        чистою рукою розітріть щоки, ніс, вуха, якщо вони побіліли, до почервоніння і появи поколювання;

·        не можна розтирати тіло снігом, тому що сніг охолоджує та ушкоджує шкіру;

·        примусьте постраждалого під час розтирання намагатися рухати обмороженою кінцівкою;

·        розтирання заборонене, якщо з’явилося припухання відмороженого місця або пухирі. Покладіть на обморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати, укладіть кінцівку вище і доставте постраждалого до лікаря.

·        після відновлення нормальної температури і свідомості, дайте постраждалому теплий солодкий чай або каву, укрийте теплою ковдрою і доставте у лікувальний заклад.

 

Навчально-методичний центр цивільного захисту

 та безпеки життєдіяльності Рівненської області       

http://nmc-rivne.ucoz.ua

 

 Людина може жити до 100 років. Ми самі своєю безладністю, своїм жахливим ставленням до власного організму зменшуємо цей нормальний термін до значно меншої цифри.

І. Павлов

  До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у ПОЛІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ було організовано виставку інформаційних листівок про ВІЛ/СНІД шляхи його зараження та профілактика.

   Учні 7-го класу працювали над створенням лет буку « Стоп СНІД», а учні 4-го класу взяли участь у акції «Червоної стрічки».

   Метою заходів було ознайомлення учнів із розвитком хвороби та толерантним ставленням до ВІЛ-інфікованих людей.




САНІТАРНИЙ  РЕГЛАМЕНТ  ДЛЯ  ЗЗСО (завантажити)

    «Здоров’я люди зберігають завдяки тому, що знають себе і спостерігають за тим, що їм приносить користь і що шкоду, як і завдяки стриманості в їжі і способі життя, намагаючись оберігати своє тіло, відмовляючись від насолод, нарешті, завдяки мистецтву тих, до чиєї галузі знань все це відноситься» (Цицерон).  14.04. 21 року з учнями початкової школи було проведено бесіду з елементами гри на тему: " Хвороби "брудних рук"".




    7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. Учні 3-го класу ПОЛІСЬКОГО ЛІЦЕЮ також долучилися до розв'язування загадок, кросвордів та ребусів про здоровий спосіб життя.





ЯК ЗАПОБІГТИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЮ ❄️

Різке похолодання сприяє появі випадків переохолодження.

Воно проявляється:

🔹блідістю;

🔹ознобом;

🔹зниженням дотикової чутливості;

🔹іноді зниженням артеріального тиску;

🔹болем у кінцівках (вуха, ніс, пальці);

🔹в‘ялістю.

‼️Що робити?

Зігріти, напоїти теплим питвом, поїсти.

📌6 простих порад, як уникнути переохолодження:

✔️багатошаровий одяг;

✔️нетісне тепле взуття;

✔️закриті найуразливіші ділянки тіла;

✔️вчасне і режимне харчування;

✔️тепле питво;

✔️невживання оманливого «зігріваючого» алкоголю.

🍷Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла і цей приплив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні ж органи в цей час тепло втрачають. В цьому і полягає небезпека. Втрата тепла з поверхні шкіри та кінцівок на холоді відбувається швидко, а загальна температура тіла знижується.

🌡Також, одне з важливих - стежте за прогнозом погоди та при t нижче↘️ -🔟 уникайте піших подорожей на далекі відстані, дбайте, щоб ваш мобільний телефон📱 був завжди зарядженим.

Будьмо здорові!



9.12.2020р. медичною сестрою закладу освіти Миронець І.Ю. було проведено із учнями 10-х класів практичне заняття «Венеричні хвороби, що передаються статевим шляхом». Таке заняття – тренінг навчає старшокласників, як вберегтися від інфекцій, які передаються статевим шляхом.  В ході заняття було проведено вправу  «Обмін рідинами»,  яка показує вплив венеричних  хвороб на організм людини.



1 грудня 2020 року практичним психологом Трофимчук Т. В. спільно з медичною сестрою закладу освіти Миронець І. Ю. проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 8 класу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему "Небезпека інфікування ВІЛ/СНІДом. Завдяки таким заходам привертаєтся увага здобувачів освіти до проблем ВІЛ/ СНІДу з ризиками інфікування, допомогти уникати ситуації в яких можна заразитися небезпечними хворобами.





 Тимчасові рекомендації 
щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (завантажити)




   24 Березня — Всесвітній день боротьби з Туберкульозом








 Рекомендації, які  запобігають поширенню вірусу COVID -19


1.   Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
Миття рук з милом:
      тривалість процедури — 20–40 с;
      вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
      обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
      спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук»;
      антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук ;
      тривалість обробки — близько 30 с;
      особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
      обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
      у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
      контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
1.   Уникайте скупчення людей.
2.   Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
3.   Використовуйте захисну маску:
      обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
      якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
      вона має покривати ніс і рот;
      вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
      заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
      не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
      заміняйте маску кожні 2 години;
      не використовуйте маску повторно.




ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ВІРУСІВ – ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ



Пам’ятка

щодо профілактики гострих кишкових інфекцій

З метою профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь Держпродспоживслужба рекомендує:
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Купуючи будь-які харчові продукти у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції.
НЕ вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості та з простроченими термінами споживання. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
 НЕ вживати незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини. Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання вони мають піддаватись вторинній термічній обробці. Зберігати виготовлені страви без холоду не більше 2 годин.
 НЕ брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
НЕ виготовляти багатокомпонентні страви, що не вимагають термічної обробки (паштети, м’ясні салати тощо) у непристосованих умовах.
При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно ретельно помити питною водою.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, колодязів, підземних джерел тощо.
Для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану.
 При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду і рук вода має бути профільтрована і прокип’ячена. Для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води.
Перед приготуванням їжі та перед її вживанням необхідно завжди мити руки з милом. Обов’язково мити руки після відвідування туалетів.
При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Дорослим необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб діти не споживали незнайомі ягоди та продукти.
Для купання та відпочинку слід користуватися лише офіційно дозволеними пляжами. У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Самолікування небезпечне! При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу. При тяжкому стані хворого треба негайно викликати невідкладну медичну допомогу.
  ПАМ’ЯТАЙТЕ! Тільки чітке дотримання гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями.

  
                                                ВІТРЯНКА
🧟 Мабуть, найкумедніша хвороба з нашого дитинства.
💦Вітряна віспа належить до повітряно-краплинних інфекцій і трапляється часто. Також передається через безпосередній контакт та через плаценту.
👶🏻Це хвороба дитячого віку, але хворіють на неї й дорослі.
Фактори ризику (тяжкого перебігу та ускладнень):
- вік >20 років;
- вагітність, особливо ІІ та ІІІ триместр (тяжка пневмонія, смерть);
- імуносупресія, у т. ч., тривала кортикотерапія (>1 мг преднізону/кг маси тіла/добу ≥14 днів) та суттєві дефіцити клітинного імунітету (тяжкий перебіг, смерть);
- новонароджені, матері яких захворіли на вітряну віспу (поява висипання) протягом 5 днів перед пологами або до 48 год після них (тяжкий перебіг, смерть).
Належить до керованих інфекцій, адже на сьогодні проти вітряної віспи існує вакцина. Проте в Україні у календарі щеплень вона не належить до обов’язкових.
🔍Висипання при вітряній віспі характерні. З’являються на обличчі, включно з волосяною частиною голови, тулубі і кінцівках, а також – на слизових оболонках. Висипання у вигляді плям, які перетворюються на папули та везикули (міхурці), які через 1-2 дні підсихають з утворенням кірочок.
Скарги: свербіж шкіри, підвищення температури тіла, біль голови, ломота у м’язах, суглобах.
Інкубаційний період: до 21 дня.
😱Ускладнення: бактеріальні - приєднання вторинної інфекції (зазвичай це - стафілокок, стрептокок) та неврологічні - енцефаліт.
💊Лікування:
- рясне пиття, не перегрівати, слідкувати за нормальними показниками вологості та температури приміщення, де перебуває хворий;
- при підвищенні температури тіла - парацетамол (15 мг/кг), розділивши на декілька прийомів;
- можна і потрібно купати
🛁 опісля не розтирати рушником;
- для зменшення свербіжу - протисвербіжні засоби (каламін, пудер-плін, деласкін). Додатково можна давати антигістамінні препарати згідно інструкції;
- при важкому перебізі та ускладненні - обов’язковою є консультація лікаря
.

         29 січня медичною сестрою було проведена бесіда із учнями 1-Б класу з теми  «Що ми знаємо про вітаміни».  Метою було ознайомити дітей  із корисними властивостями вітамінів для дитячого організму.





          З 21.01 по 24.01.2020 року було проводено підготовку учнів 1-10-х класів до медичного огляду. Визначено ріст та вагу школяра, гостроту зору, виміряно артеріальний тиск.








БЕЗПЕКА ДИТИНИ НА ДОРОЗІ   ТА  В ТРАНСПОРТІ
Виходячи з дому
  • Якщо біля під’їзду будинку можливий рух транспортних засобів, відразу зверніть на це увагу дитини і разом подивіться, чи не наближається до вас автомобіль, мотоцикл, мопед, велосипед.
  • Якщо біля під’їзду стоять транспортні засоби або ростуть дерева, що закривають огляд, призупиніть свій рух і озирніться: чи немає за перешкодою небезпеки.
Рухаючись тротуаром
  • Тримайтеся правого боку тротуару.
  • Не ведіть дитину по краю тротуару: дорослий повинен іти з боку проїзної частини.
  • Маленька дитина має йти поруч з дорослим, міцно тримаючись за руку.
  • Привчіть дитину, йдучи по тротуару, уважно спостерігати за виїздом з двору або з території підприємства.
  • Роз’ясніть дітям, що закидання проїзної частини (камінням, склом) і пошкодження дорожніх знаків можуть призвести до нещасного випадку.
  • Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, коляски та санки з дітьми везіть тільки по тротуару.
  • Під час пересування групи дітей навчайте їх іти в парі, виконуючи всі вказівки дорослих, які супроводжують групу.
Готуючись перейти дорогу
  • Зупиніться або сповільніть рух, огляньте проїзну частину.
  • Залучайте дитину до спостереження за обстановкою на дорозі.
  • Називайте свої рухи: поворот голови для огляду вулиці, зупинку для огляду дороги, зупинку для пропуску автомобілів.
  • Навчайте дитину розрізняти транспортні засоби, що наближаються.
  • Не стійте з дитиною на краю тротуару, оскільки транспортний засіб, проїжджаючи повз, може зачепити, збити, наїхати задніми колесами.
  • Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали покажчиків повороту в автомобіля та в рухах мотоцикліста й велосипедиста.
  • Неодноразово показуйте дитині, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією.
Переходячи проїзну частину дороги
  • Переходіть дорогу лише по пішохідних переходах або на перехрестях — по лінії тротуару, інакше дитина звикне переходити, де доведеться.
  • Йдіть тільки на зелений сигнал світлофора: дитина повинна звикнути, що на червоний і жовтий сигнали не переходять, навіть якщо немає транспорту.
  • Виходячи на проїзну частину, припиніть говорити; дитина повинна засвоїти, що під час переходу дороги розмови зайві.
  • Не поспішайте і не біжіть; переходьте дорогу завжди розміреним кроком.
  • Не переходьте дорогу навскоси, підкреслюйте і показуйте дитині щоразу, що йдете суворо поперек вулиці. Дитині потрібно пояснити, що це робиться для кращого спостереження за авто-, мототранспортними засобами.
  • Не виходьте на проїзну частину з-за транспортного засобу або з-за кущів, не оглянувши попередньо вулицю, і привчайте дитину робити так само.
  • Не поспішайте перейти дорогу, якщо на іншому боці ви побачили друзів, родичів, знайомих, потрібний автобус або тролейбус. Не поспішайте і не біжіть до них і донесіть до дитини, що це небезпечно.
  • Не починайте переходити вулицю, по якій рідко проїжджає транспорт, не подивившись навколо. Поясніть дитині, що автомобілі можуть несподівано виїхати з провулка, з двору будинку.
  • Переходячи проїзну частину по нерегульованому переходу в групі людей, привчайте свою дитину уважно стежити за початком руху транспорту, інакше вона може звикнути під час переходу слідувати за супутниками, копіюючи їх поведінку, не спостерігаючи за рухом транспорту.
Сідаючи і виходячи з громадського транспорту (автобуса, тролейбуса, трамвая і таксі)
  • Виходьте попереду дитини; маленька дитина може впасти, дитина постарше може вибігти з-за нерухомого транспорту на проїзну частину.
  • Підходьте для посадки до дверей транспортного засобу лише після повної його зупинки. Дитина, як і доросла людина, може оступитися і потрапити під колеса.
  • Не сідайте в громадський транспорт (тролейбус, автобус) в останній момент його відправлення — може притиснути дверима. Особливу небезпеку становлять передні двері, тому що можна потрапити під колеса транспортного засобу.
  • Навчіть дитину бути уважною в зоні зупинки — це небезпечне місце для дитини: автобус, що стоїть, скорочує огляд дороги в цій зоні, крім того, пішоходи тут часто поспішають і можуть випадково виштовхнути дитину на проїзну частину.
Очікуючи громадський транспорт
  • Стійте разом з дітьми тільки на посадкових майданчиках, а в разі їх відсутності — на тротуарі або узбіччі.
Коли автомобіль рухається
  • Привчайте дітей молодшого шкільного віку сидіти в автомобілі тільки на задньому сидінні, не дозволяйте сидіти поруч з водієм, якщо переднє сидіння не обладнане спеціальним дитячим сидінням. Дитяче автокрісло необхідне і на задньому сидінні, однак багато батьків зневажають цими рекомендаціями з безпеки. Поясніть дитині, що в разі різкої зупинки або зіткнення сила інерції кидає дитину вперед, і вона ударяється об вітрове скло або передню панель; цього досить, щоб дитина загинула або була сильно поранена.
  • Не дозволяйте малолітній дитині під час руху стояти на задньому сидінні: у разі зіткнення або раптової зупинки вона може перелетіти через спинку сидіння і вдаритися об лобове скло або передню панель.
  • Дитина повинна бути привчена до того, що першим з автомобіля виходить батько (мати), щоб допомогти зійти дитині і довести її до переходу або перехрестя.
  • Не дозволяйте дітям сидіти в автомобілі без нагляду.
Під час поїздки в громадському транспорті
·         Привчайте дітей міцно триматися за поручні, щоб у разі гальмування дитина не отримала травму від удару.
·         Поясніть дитині, що входити в будь-який вид транспорту і виходити з нього можна тільки тоді, коли він стоїть.

Немає коментарів:

Дописати коментар